Karakoyun, Türkiye-Gürcistan İş Konseyi Başkanlığına Seçildi...

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Rize Şube Başkanı Recep Ali Karakoyun, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) olağan iş konseyleri genel seçimlerinde 2024-2026 dönemi Gürcistan iş konseyi başkanlığına seçildi.

16:30:45 | 2024-01-29
İş insanı Recep Ali Karakoyun, 20 Ocak 2024 tarihinde yapılan iş konseyleri genel seçimlerinde Türkiye-Gürcistan İş Konseyi Başkanı seçilmesinin ardından yaptığı açıklamada, Gürcistan ve Türkiye arasındaki ticari faaliyetlerin daha kapsamlı ve daha güçlü olması için tüm çalışmaları yapacaklarını kaydetti.

 

 

Karakoyun, DEİK’in ülkemizin çok önemli kurullarından biri olduğunu belirterek, ülke ihracatının artmasındaki katkılarının da göz ardı edilemeyeceğini kaydederek, “Aslında DEİK olarak biz dünyanın ne kadar küçük olduğunu ve Türk iş insanlarımıza dünyanın her yerinde rahatlıkla ticaret yapabileceklerini gösteriyoruz. Gürcistan ülkemizin komşusu ve biz Gürcistan'ın en büyük ticari partneriyiz. Gürcistan ile ticari hacmimizi daha da yüksek rakamlara çıkarmak en büyük gayemiz olacaktır.” dedi.

Türkiye-Gürcistan İş Konseyi Başkanı seçilen Rizeli ilk başkan olmasının kendisini gururlandırdığını kaydeden Karakoyun, “Rizeli bir iş insanı olarak DEİK iş konseyi başkanlığına seçilmiş ilk kişi olmak da beni gerçekten çok gururlandırdı. Gürcistan İş Konseyine ülkemizin seçkin 22 iş insanı ile beraber seçildik. Aynı zamanda Rize şehrimizin iş insanlarından Kral Faysal Çillioğlu, Aziz Karali, Ali Erhan Cerrah, Ali Aksoy, Ayhan Mandev, Onur Beyaz ve Hızır Nalkıran ile aynı yönetim kurulunda olmak da beni ayrı bir onurlandırdı. Tüm Gürcistan İş Konseyi Yönetim Kuruluma ve beni bu göreve layık gören DEİK üyelerine gönülden teşekkür ederim.” diye konuştu
ETİKET :  

Tümü