VALİMİZ HULUSİ ŞAHİN’İN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir! Mustafa Kemal Paşa'nın önderliğinde Kurtuluş Savaşı'nı başlatacak ve Cumhuriyete giden yolda önemli adımlar atılmasını sağlayacak Büyük Millet Meclisi, 101 yıl önce açıldı. 23 Nisan 1920, Türk Milletinin kurtuluşuna zemin hazırlayan, halkın kendi egemenliğini eline aldığı ve ülkenin önüne yeni ufuklar açan önemli bir gündür. Bugün itibarıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında tek yumruk olarak bir araya gelen milletimiz, her bir tarafı işgal edilmiş vatanımızda özgürlük ateşini yeniden yakmış, eşine az rastlanır bir kahramanlık destanına imza atmıştır.

13:04:37 | 2021-04-24
Egemenlik Milletin Gelecek Çocuklarımızındır! 
Sevgili Çocuklar;
Sizler, güzel ülkemizin ümidi, istikbalimizin yegâne sancaktarı olacaksınız.  Bu nedenle bizler bütün gelecek hayallerimizi sizlerin inşa ettiği güçlü Türkiye Cumhuriyeti üzerine kuruyoruz.  İnanıyoruz ki, yarınların Türkiye'si sizlerle aydınlık, sizlerle mutlu; sizlerle daha gelişmiş ve kalkınmış olacaktır. Sizlerin eğitimli, nitelikli, kültürlü, yenilikçi, tarihine sahip çıkan, milli ve manevi değerlerini benimseyen, hayatın zorlukları ile mücadele edebilen kuşaklar olarak yetişmenizi sağlamak bizlerin en büyük hedefidir.   
Pandemi nedeniyle bir 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı daha buruk geçecek, ancak güzel günler yakındır, birçok bayramda yeniden sokaklarda, meydanlarda, elimizde ay-yıldızlı bayraklarımızla birlikte olacağız. 
Bu duygu ve düşüncelerle; kararlılığa, inanca ve başarıya olan arzuyu her zaman hissetmelerini istediğimiz sevgili çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı gönülden tebrik ediyor, Cumhuriyetimizin kurucusu ve ilk Meclis Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, milli mücadele kahramanlarımızı saygı ve rahmetle anıyorum.
 
Hulusi Şahin
Batman Valisi
Belediye Başkan V.
ETİKET :  

Tümü