'UGD' ALİ ERTURAN İLE YOLA DEVAM DEDİ

Uluslararası Gazeteciler Delegasyonu (UGD) ilk Olağan Genel Kurulunu yaptı. Mevcut başkan Ali Erturan, üyelerinin güven oyunu alarak tekrar genel başkanlık görevine getirildi.

22:10:46 | 2021-07-26
Pandemi kurallarına uygun olarak gerçekleştirilen kongrede yeniden başkanlık görevine getirilen Ali Erturan, yönetim kuruluna ve üyelerine teşekkür etti. Yeni dönemde bir çok projeye imza atmaya hazırlandıklarını kaydeden Erturan, şunları söyledi;
"Uluslararası boyutta çalışmalar yaparak, yine uluslararası projelere imza atacağız. UGD olarak Türkiye'de bugüne kadar çözüm bulmamış sorunlar için İçişleri Bakanlığımıza önerge vermeye hazırlanıyoruz. Amacımız gazetecilik mesleğini çok daha güzel seviyelere taşımak. Bu noktada UGD olarak canla başla mücadele ediyoruz" şeklinde konuştu.
 
"MESLEĞİMİZİ HAK ETTİĞİ NOKTAYA TAŞIYACAĞIZ"
UGD'nin kuruluş amacından da bahseden Erturan, "Biz bu yola çıkarken belli bir kararımız ve hedefimiz vardı. Mesleğimiz ve meslektaşlarımız için neler yapabiliriz, onlara neler katabiliriz diye çok düşündük. 
UGD olarak bizim amacımız gazete, dergi, radyo, televizyon gibi yazılı, işitsel, görsel ve elektronik iletişim ve internet alanlarını kapsayan gazetecilik mesleğini; mesleğin geleneklerini, ahlak ve ilkelerini korumak. Yine Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’nin herkes tarafından benimsenmesini, geliştirilmesini korunmasını, toplumda yaygınlaşmasını sağlamak. Herkesin bilgi edinme, halkın doğru haber alma ve gerçekleri öğrenme hakkını, iletişim, düşünce açıklama, eleştiri ve yorum hakkı ile ifade ve basın özgürlüğünü savunmak; gazetecileri meslekleri içinde maddi ve manevi yönleriyle geliştirmek, ilerletmek, korumak ve yüceltmek. Ve bunun yanında Yurt içi ve Yurt dışındaki gazeteciler ile ortak çalışmalar yapmaktır" dedi. 
Başkan Erturan'ın yaptığı açıklama sonrası üyeler yeni dönem için dilek ve temennilerini dile getirdi.
 
İŞTE YENİ YÖNETİM
 
Yapılan kongre sonrası yeni yönetim şu isimlerden oluştu...
 
Yönetim Kurulu
Ali ERTURAN - Genel Başkan
Reşat BAŞKAN - Genel Başkan Yardımcısı
Özlem CİNİC - Genel Sekreter
Suna ALBAYRAK - Mali İşler Sorumlusu
Zeliha Ayşe KARA - Yönetim Kurulu Üyesi
 
Yedek Yönetim Kurulu
Gülsüm MUNAR
Ökkeş İŞÇİ
Suna GÖL
Taner ŞAHİN 
Nurdan Ebru KAPLAN
 
Denetim Kurulu 
Remziye ERTURAN - Denetim Kurulu Başkanı 
Halil MUNAR - Asil Üye 
Tuğçe BAŞKAYA - Asil Üye 
 
Denetim Kurulu Yedek Üyeler
Fatih PAKYÜREK
Hilalnur ÖZDEMİR 
Mesut ERTURAN 
 
DİVAN KURULU
Gülsüm MUNAR 
Tuğçe BAŞKAYA 
Hilalnur ÖZDEMİR 
ETİKET :  

Tümü