UÇAK SEFER İPTALLERİ

UÇAK SEFER İPTALLERİ

17:35:06 | 2022-09-24
Rize dört mevsim 60 gün tam güneşli, 50-60 gün parçalı çok bulutlu hava, kalan günler fırtına, boran ve şiddetli yağışların olduğu bir vilayet.
Bazı eksiklerle açılan Rize Artvin Hava Limanında açılışından bu tarafa birçok uçak geri döndü, başka hava limanlarına indi, çok sayıda sefer hava şartları nedeniyle iptal edildi.
Yetmeyen uçak seferlerinin yanında yaşanan bu durumlar yolcuları perişan etti, küstürdü.
Milyarlar masraf edilerek yapılan muhteşem eser yönetenleri kusuru nedeniyle istenmeyen havalimanı unvanını almak üzere.
İniş ve kalkışlarda cihaz yokluğundan yaşanan bu durumu önlemek çok mu zor?
Otomatik iniş ve kalkış yanı kule yönetiminde veya görerek inme ve kalkma çok rızk taşıdığından yaşanan bu durum temin edilecek cihazların devreye alınması ile son bulacağı aşikâr olmasına rağmen açılışının üzerinden aylar geçmesine rağmen halen giderilmedi.
Uçaklar tam dolu ve bilet bulmada zorluklar devam ediyor. Yeni seferler ihdas edilmedi. Bilet fiyatları diğer hava limanlarına göre çok pahalı.
Siyasiler hemen hemen her konuda belirleyici unsur. Fakat sıra hava limanımıza gelince derin bir sessizlik hakım.
Derdimizi kim görecek, kim çare olacak sıkıntılarımıza.
Cumhurbaşkanın vilayetinde çözümü bana göre çok kolay olan bu durumu uluslararası mahkemelere mi taşıyalım ki, böyle bir durum olası değil.
İlk üç aydaki yolcu gerçekleşmeleri 300.000’ lere ulaşan hava limanımızın nasıl ihtiyaç olduğunu anlatmaya gerek yok. Yıl itibariyle milyonu aşacağımız kesin.
Aklımın almadığı konu bu ilgisizlik ve beceriksizliğin kaynağı!
Eğer bu konu siyasetin konusu değilse muhatap kimdir onun kapısını çalalım. Yok eğer siyasetçi çözer diyorsanız ne bekleniyor?
Cenaze deneniyle gelen yakınlarımız dönüşte sıkıntılar yaşadı. Vatandaşlara verilen bilgilerde yıldırımların olduğu belirtildi. Uçaklarda yıldırımsavarların olduğunu bilmeyen var mı Allah aşkına!
Ne zaman bu çaresizliğimize çare olacaksınız?
Ne zaman bu sorunları çözmeyenleri hesaba çekeceksiniz.
Modern çizgilerin tarihi dokuyu da hatırlatan bir şekilde ilmek ilmek işlenmesi detaylara ne kadar özen gösterildiğinin bir işareti.
Fakat basit sorunlar yolcuları mağdur ediyor.
Şunu belirteyim. Eğer sorunun kaynağı siz iseniz halkımız gereğini yapar, hiç merak etmeyin!
Selam ve dua ile.
24.09.2022
Metin TOPÇU
ETİKET :  

Tümü