Türkiye'nin Otomobili Togg Rize'de

Rize'de Togg deneyim merkezi açıldı. Şimal AVM'de açılan merkezde, T10X'in "Anadolu kırmızısı" rengindeki modeli sergileniyor. Vatandaşların ilgi gösterdiği Togg'un 15 gün boyunca Rize'de sergileneceği öğrenildi.

17:47:36 | 2023-04-20
Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (Togg), TX10 modelini daha önce sergilendiği şehirlerde olduğu gibi Rize’de de büyük ilgiyle karşılandı. Merkeze gelen vatandaşlar görevlilerden bilgi alıyor, içine bindikleri araçlarla fotoğraf çektiriyor.

Rize kent merkezinde Şimal AVM'de açılan merkezde, T10X'in "Anadolu kırmızısı" rengindeki modeli sergileniyor. Rize'de açılan Togg deneyim merkezine vatandaşlar ilgi gösteriyor. Togg'a binerek detaylı şekilde inceleme fırsatı bulan vatandaşlar gururlandıklarını ve ileride otomobile sahip olmak istediklerini söylediler. Togg'u görenler araca binmek için sıraya girerken, bazıları da cep telefonları ile fotoğraflarını çekerek o anları kaydetti. Vatandaşlar yetkililerden Togg hakkında bilgi alırken, araç kentte bir süre daha sergilenecek.

"Hayaldi gerçek oldu”

Yerli ve milli olan aracı gözleriyle gördüğü için duygulandığını söyleyen Recep Civelek, “Arabayı beğendim. Gerçekten güzel bir araba. Henüz içine bakma şansı bulamadım ama çok heyecanlıyım. Önceki Devrim otomobilinde ki yakıt probleminden sonra gerçekten Rize gibi bir ilde kendi otomobilimizi görmek gurur verici. Duygulandım çünkü yapamaz dediler. Hayaldi gerçek oldu. Yoldan geçerken gördüm ve burada şu anda” şeklinde konuştu.

“Togg bizim için bir ilk”

Togg’un dış görünüşünü beğendiğini belirten Sinan Mahmutoğlu, “Uzun zamandır Türkiye’nin bu araba üzerinde çalışması çok güzel bir şey. Türk milleti olarak gurur duymalıyız. Togg bizim için bir ilk olsun. Daha önce yapmıştık bir araba ama başarılı olamamıştık. Bu da bizim için güzel bir şey. Merak ettik geldik. Bizimde olsun. Bizde yapalım ve gelecek nesillere bir aktarım olsun. Artık bireylerin peşinde koşalım ve başaralım” ifadeleri kullandı.
ETİKET :  

Tümü