RTEÜ'lü Öğretim Üyesi Şenol Bayraktar'ın Patent Başarısı

09:26:01 | 2024-01-02
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Öğr. Üyesi Doç. Dr. Şenol Bayraktar'ın “Çoklu baharat paketleme makinası” başlıklı patent başvurusunun Türk Patent ve Marka Kurumundan patent tescili aldığı bildirildi.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ)'den yapılan açıklamada, "Üniversitemiz Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Öğr. Üyesi Doç. Dr. Şenol Bayraktar tarafından geliştirilen, 'Çoklu baharat paketleme makinası' başlıklı patent başvurusu Türk Patent ve Marka Kurumundan patent tescili aldı.

Buluş, gıda sektörü veya makine imalat sektöründe kullanılmak üzere geliştirilen çoklu baharat paketleme makinesi ile ilgilidir. Buluş özellikle baharatların dolum ve paketleme işlemini, dolum yapılan paketlerin alt ve üst kısımlarının yapıştırılması işleminin de gerçekleştirildiği bir baharat paketleme makinesi ile ilgilidir.

Yapmış olduğu çalışma ve gerçekleştirdiği bilimsel buluş dolayısıyla öğretim üyemizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz." ifadelerine yer verildi.
ETİKET :  

Tümü