Rize Valiliğinden Kamu Kurumlarına 100. Yıl Hediyesi

10:32:55 | 2024-01-08
Rize Valiliği tarafından Cumhuriyetin 100. yılına özel hazırlanan tablo, Rize'deki her düzeydeki bütün okullara, fakülte binalarına, Kur'an kurslarına ve kamu kurumlarına armağan edildi.

Tabloda, Türk devletlerinin bayrakları, hükümdarları ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlarının resimleri yer alıyor. Bu sayede, Türk devletlerinin köklü mirası ve Cumhuriyetimizin kuruluşundan bugüne uzanan yüzyıllık yolculuğu bir arada sunuluyor.

Tablo, tarihimizin büyüleyici sayfalarını genç zihinlere taşımayı amaçlıyor. Öğrencilere köklerini keşfetme fırsatı sunarken aynı zamanda milli kimliğimize derinlemesine bir bakış sunuyor.

Eğitim ve kamu kurumlarımızın duvarlarını süsleyen tablo, adeta bir zaman yolculuğuna çıkararak ülkemizin zengin tarihini herkesin gözleri önüne seriyor.

Şeyh Edebali'nin "Geçmişini bilmeyen, geleceğini de bilemez. Geçmişini iyi bil ki, geleceğe sağlam basasın. Nereden geldiğini unutma ki, nereye gideceğini unutmayasın!" öğüdü, bu tablonun önemini daha da vurguluyor. Bu eşsiz armağan, bizlere geçmişimizi hatırlatıyor ve geleceğe daha güçlü adımlarla ilerlememiz için bir rehber oluyor.
ETİKET :  

Tümü