Rize İl Sağlık Müdürlüğünden "Zorda kalmadıkça hastaneye gelmeyin" açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Maşallah kongremiz lebalep dolu" dediği Rize'de koronavirüs vakalarındaki artış sonrası İl Sağlık Müdürlüğü "Zorda kalmadıkça hastaneye gelmeyin" açıklamasını yaptı.

23:29:26 | 2021-07-18
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Maşallah kongremiz lebalep dolu" dediği memleketi Rize'de koronavirüs vakalarındaki artış sonrası hastaneler doldu. Rize İl Sağlık Müdürlüğü, "zorunlu olmadıkça hastaneye gelmeyin" açıklaması yaptı.

Rize’de artan Koronavirüs vaka sayıları nedeniyle il genelindeki hastanelerde servis ve yoğun bakım ünitelerinin dolduğu, sağlık hizmeti sunumunda sıkıntıların yaşandığı belirtildi.

Rize İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, son günlerde artan vaka sayısı ile birlikte hastanelerdeki normal servis yatakları ve yoğun bakım alanlarının kapasitelerinin zorlandığı ve hastanelerde ciddi kalabalık oluştuğu ifade edildi.

“ZORUNLU OLMADIKÇA HASTANELERE GELMEYİN”

Konuyla ilgili Rize İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "Rize’de Doktora Gidecekler Dikkat. İlimizde son günlerde artan vaka sayısı ile birlikte hastanelerimizdeki normal servis yatakları ve yoğun bakım alanlarının kapasiteleri zorlanmaktadır. Elbette ki insanlarımız zorda kalmadıkça zaten bu ortamda hastaneye gitmeyi tercih etmemektedirler. Lakin gelinen noktada hastanelerimizde ciddi kalabalık oluştuğu da aşikârdır. Hem sağlık hizmetine bizden çok daha fazla ihtiyacı olan ağır, zor durumdaki hastalarımıza yer açabilmek, daha iyi hizmet sunabilmek için hem de hastane ortamlarını son günlerde artan vaka sayılarının akabinde yüksek riskli bulaşıcı ortamlara dönüştürmemek için zorda kalınmadıkça hastanelerimize başvurulmamasını talep ediyor, bu süreçte kıymetli vatandaşlarımızdan anlayış ve hoş görü bekliyoruz. Bunların yanı sıra oluşabilecek her tür acil durumlarda yine kanser tedavisi, gebe takibi vb. gibi durumlarda sunulan hizmette herhangi bir kesinti söz konusu olmayacaktır. Bu gibi durumlarda hastanelerimizin bütün imkânlarıyla 24 saat esaslı vatandaşımızın hizmetine açık olduğu bilinmelidir. Aile hekimlerimiz ise ellerinden geldiğince vatandaşlarımıza kesintisiz hizmet vermeye devam edeceklerdir. Kovid vakalarının hızla tırmandığı bu zor günlerde kıymetli vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verebilmek için mecbur kaldığımız kısıtlamalardan dolayı vatandaşlarımızdan anlayış ve hoşgörü bekliyoruz. Kısıtlamaların doğru olan ilk zamanda kaldıracağını da duyurmak isteriz" denildi.
ETİKET :  

Tümü