Rize’de Sel ve Heyelanlarda Hayatını Kaybeden 5 Kişi Son Yolculuklarına Uğurlandı

Rize'nin Güneysu ilçesi ile Muradiye beldesinde yaşanan sel ve heyelanlarda hayatını kaybedenlerden 5'i bugün cuma namazı sonrasında kılınan cenaze namazlarının ardından son yolculuklarına uğurlandı.

12:33:29 | 2021-07-17
Cenaze namazlarına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da katıldı.

Rize'de önceki gün etkili olan şiddetli yağışlar sonrasında Güneysu ilçesi Ballıdere köyü Onur mahallesinde sel ve heyelanlar yaşandı. Karali ailesinin evinin bir bölümü de heyelan sonucu toprak altında kalırken, dün öğle saatlerinde AFAD ekipleri tarafından yapılan çalışmalar sonrasında anne Aynur Karali (66) ile oğlu Mustafa Karali (35) ve engelli kızı Ayşe Karali'nin cansız bedenleri toprak altından çıkartıldı. Anne ve iki evladı için bugün Rize şehir merkezindeki Sahil Camii'nde Cuma namazı sonrasında cenaze namazı kılındı. Cenaze namazına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve Vali Kemal Çeber ile çok sayıda Rizeli katıldı. Namaz sonrası Karali ailesinin tabutları bakanların omuzlarında cenaze aracına konurken, toprağa verilmek üzere Güneysu ilçesi Ballıdere köyü Onur mahallesine gönderildi.
ETİKET :  

Tümü