Rize’de kadınlar Kudüs Bilinci programında bir araya geldi

08:59:03 | 2024-01-02
Rize Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından kadınlara yönelik “Kudüs Bilinci” konulu program düzenlendi.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilen program Kur’an-ı Kerim tilaveti ve İl Müftüsü Naci Çakmakçı’nın selamlama konuşmasıyla başladı.

İl Müftü Yardımcısı Tuğba Kişmir, “Kudüs Bilinci” konulu konferans verdi. Müftü yardımcısı Kişmir, Siyonizm’i destekleyen firmaların ürünlerinin boykot edilmesinin önemine dikkat çekerek “Nesillerimizde güçlü bir Kudüs bilinci oluşması için gayret göstermeliyiz.” dedi.

Programda, Minik Nesibe, 3 yaşında şehit olan Filistinli Rim’in şiirini seslendirdi. Ardından “Katre-i Aheng” musiki topluluğunun Kudüs ve şehitlik ezgilerinden oluşan musiki dinletisiyle program devam etti.

Programa Rize Valisi İhsan Selim Baydaş'ın eşi Zeyneb Baydaş, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin'in eşi Fatma Metin, İl Emniyet Müdürü Murat Türesin'in eşi Pınar Türesin, İl Müftüsü Naci Çakmakçı'nın eşi Ayşe Çakmakçı, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İl Müftü Yardımcısı Tuğba Kişmir’in duası ile tamamlanan program sonunda Vali Baydaş'ın eşi Zeyneb Baydaş tarafından Koro Şefi Azize Yığcı’ya plaket takdiminde bulunuldu.
ETİKET :  

Tümü