Rize’de denize girilebilecek yerler açıklandı

Rize İl Sağlık Müdürlüğü kentte 14 noktadan denize girilebileceğini bildirdi.

19:39:47 | 2023-07-06
Rize İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada kentte denize girilebilecek alanların sürekli kontrol edildiği ifade edilerek, kontroller sonucunda 14 alanda denize girilebileceği kaydedildi.

Sağlık Bakanlığı tarafından birey ve toplum sağlığının korunması amacıyla geliştirilen Yüzme Takip Sistemi ile Rize’de 14 plajın suyunun takip edildiği kaydedilen açıklamada, “Söz konusu bu 14 noktadan 15 günde bir sürekli olarak numuneler alınıp, ilimiz laboratuvarlarında bakteriyolojik analizleri yapılmaktadır. Sonuçlarına ise http://yuzme.saglik.gov.tr adresinden halka duyurulmaktadır. Rize’de denize girilebilecek 14 plajımızın su kalitesi şuan için yapılan ölçümlerde mükemmel ve iyi olarak nitelendirmektedir.” ifadelerine yer verildi.

Vatandaşlara belirtilen noktaların dışında denize girilmemesi uyarısında bulunulan açıklamada, ayrıca, “Vatandaşlarımızdan sürekli kontrol edilen bu alanlar dışında özellikle kayalık, dolgu, dere ağzı vb. yerlerde denize girmemeleri, yine dalgalı havalarda da kendilerinin yanı sıra çocuklarını da yüzmeye göndermemelerini önemle rica ediyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Rize genelinde denize girilebilecek yerler şu şekilde belirtildi:

1.Fındıklı Kıyıcık Aile Plajı

2.Fındıklı Viçe Aile Aile Plajı

3.Fındıklı Aksu Mah.Liman Batısı Plajı

 
ETİKET :  

Tümü