Kars Belediyesinden Hafriyat Uyarısı

Kars Belediye Başkanlığı Zabıta Müdürlüğü ekipleri şehir genelinde hafriyat ve benzeri atıklarının rastgele atılmaması konusunda uyarıda bulundu. Kars Belediyesinden yapılan açıklamada belirlenen yerler dışında hafriyat ve molozları dökenler hakkında yasal işlem uygulanacağı belirtildi.

15:09:58 | 2021-04-24




Şehrin kenar mahallelerinde çevre kirliliğini ve insan sağlığını tehdit eden moloz ve hafriyat atıkları dökülmemesi konusunda vatandaşı uyaran Kars Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Belediyemiz tarafından belirlenen alanların dışında şehrin herhangi bir yerine hafriyat ve benzeri moloz atıkları ile çöp dökmek kesinlikle yasaktır. Vatandaşların ve şehrin düzeni, çevre sağlığı ve temizliğini ilgilendiren bu konuya gerekli hassasiyeti göstermelerini rica ederiz. Bu uyarıyı dikkate almayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır" denildi.
Hafriyat ve benzeri moloz atıklarının daha önce döküldüğü alanlara Kars Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından uyarı levhaları takıldı. Uyarı levhalarında artık bu alanlara hafriyat ve moloz dökülmesinin yasak olduğu ifade edildi. Yapılan uyarıyı dikkate almayan vatandaşlara yasal işlem uygulanacağı belirtildi. Diğer yandan duyarlı vatandaşların da çevre temizliği konusunda yasağı ihlal edenleri gördüklerinde 153 zabıta hattını arayarak bilgi vermeleri halinde gerekli işlemlerin yapılacağı belirtildi.
 
 




ETİKET :  

Tümü