Avcı: Liyakatli Kadroların Partiden Uzaklaştırılmasıyla Problemler Arttı

Deva Partisi Rize İl Başkanı Ecz. Muhammet Avcı, Ak Parti iktidarının ilk yıllarında sağlık hizmetlerindeki ilerlemelerin liyakatli kadroların partiden uzaklaştırılmasıyla yerini giderek artan problemlere bıraktığını iddia etti.

11:00:43 | 2022-09-28
Deva Partisi Rize İl Başkanı Ecz. Muhammet Avcı, yaptığı yazılı açıklamada, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Yılmaz’ın düzenlediği basın toplantısında dile getirdiği “Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi gördüğüm en kötü acil olduğunu net olarak söyleyebilirim” açıklamasıyla kentteki sağlık hizmetleriyle ilgili vahim tabloyu gözler önüne serdiğini kaydetti.

İl Başkanı Avcı, Ak Parti iktidarının ilk yıllarında sağlık hizmetlerindeki ilerlemelerin liyakatli kadroların partiden uzaklaştırılmasıyla yerini giderek artan problemlere bıraktığını iddia ettiği açıklamasında şunları kaydetti: “Rizeli hemşerilerimizin ilimizdeki sağlık hizmetleri ile ilgili şikayetleri giderek artıyor. Ak Parti iktidarının ilk yıllarında sağlık hizmetlerindeki ilerlemeler ne yazık ki liyakatli kadroların partiden uzaklaştırılmasıyla yerini giderek artan problemlere bıraktı. Bizler Artvin’den, Rize’nin çeşitli ilçelerinden gelerek randevu olmadığı için ya da branş doktoru olmadığı için geri dönen, para sıkıntısı çektiği için gidip gelemeyen, tedavisi aksayan hemşerilerimizi duydukça kahroluyoruz. Bizler ödemeden çıkarılan ilaçlar, artan ücretler ve ödenmesi gittikçe zorlaşan fark paraları sebebiyle aksayan tedavileri görünce kahroluyoruz. Gerek randevu almanın zorlaşması, gerek yoğun bakımlarda yatacak yer bulunamaması, gerek branş doktorlarının bulunmaması ve hemşerilerimizin Trabzon’a hatta Samsun’a gitmek zorunda kalması sıkça duyduğumuz şikayetlerdi. Yeni atanan Rektörümüz Sayın Yusuf Yılmaz en son yaptığı “Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi gördüğüm en kötü acil olduğunu net olarak söyleyebilirim” açıklamasıyla ilimizdeki sağlık hizmetleriyle ilgili vahim tabloyu gözler önüne serdi.

Oysa Hasan Karal’ın milletvekilliği döneminde hastanemizde pek çok branştan doktor vardı. Çeşitli sebeplerden bu kadro dağıldı ve gidenlerin yeri ne yazık ki dolmadı. Tıpkı ilimizdeki yarım kalan projelerde olduğu gibi, tıpkı hemşerilerimizin cevapsız kalan telefon aramalarında olduğu gibi Rizeli hemşerilerimiz bu konuda da sahipsiz bırakıldı.

Hemşerilerimiz hiç merak etmesin bizler şehir hastanesi, anne-çocuk hastanesi, nüfus yoğun köyler ve mahallelerde aktif sağlık ocakları, modern bir acil, yoğun bakım servisi sayısında artış ve branş doktorlarında artış gibi ihtiyaçların tamamının farkındayız.

Bizler sağlık çalışanlarının sorunlarının da farkındayız. Önleyici sağlık hizmetlerinin yaygınlaşmasından, ilaç teminindeki aksamaların giderilmesine kadar tüm sorunların çözümü Deva Partisi’ndedir. Kimse endişe etmesin. Bizler hazırız. Rize’nin Deva’sı hazır.”
ETİKET :  

Tümü