AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Rize ziyaretini değerlendirdi

AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim, olay53 haber portalımız ile Anadolu Ajansı Rize ofisine gerçekleştirdiği ziyaretlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Rize ziyaretini değerlendirdi

10:31:32 | 2021-09-09
AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Rize ziyaretinde çok sayıda yatırımı hizmete açtığını söyledi.

AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim, AK Parti Rize Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Reşit Hapeloğlu ve yönetim kurulu üyeleri Muharrem Çelik ve Hamza Meral ile Anadolu Ajansı Rize ofisi ile olay53 haber portalımızı ziyaret etti.

Ziyaretlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçen hafta sonu Rize'ye gerçekleştirdiği ziyaret ve açılışlara değinen Alim, Rize'nin hak ettiği yatırımları aldığını ve almaya devam edeceğini söyledi.

Rize-Erzurum kara yolunun bölgeye lojistik anlamda büyük katkı sağlayacağını ifade eden Alim, "Ovit Tünelinin tamamlanması ile 100 yıllık hayali gerçeğe dönüştürdük. Son açılan İkizdere Hurmalık tünelleri ile Rize-Erzurum kara yolundan kazanılan zaman çok daha iyi bir noktaya geldi. İkizdere Ovit arasındaki yolun projesi hazır ve İkizdere Rize arasındaki çalışmaların tamamlanmasının ardından İkizdere Ovit yolunun yapımına başlanılacak. Ayrıca, Dallıkavak ve Kınık tünellerinde de çalışmalar devam ediyor. Rize-Erzurum yolu taşımacılığın önemli geçiş güzergahına dönüştü. İyidere Lojistik Merkezinin yapımı devam ediyor. Tamamlandığında bölge ekonomisinin can damarlarından biri haline gelecek. Ovit Yolu ve Lojistik Merkezin tamamlanmasıyla da Türkiye ile Azerbaycan'ı birbirine bağlayan Zengezur koridoruyla ilimizden uluslararası piyasalara bağlantı sağlamış olacağız” dedi.

Rize-Salarha Tüneli'nin de hizmete açıldığını hatırlatan Alim, "Rize Salarha Vadisi ile buluştu. Rize'ye yeni bir koridor açıldı. Ulaşım 20 dakikadan 5 dakikaya düştü. Yıllardır bölge halkının beklediği bir hayal daha gerçeğe dönüştü." ifadelerini kullandı.

İl Başkanı Alim, Salarha Tünelinin 2 farklı yerden kent merkeziyle bağlantısının gerçekleşeceğini ve bu bağlantı yollarından birisinin Menderes Bulvarı ile Karadeniz Sahil Yolu bağlantılı AVM yanından Emniyet Müdürlüğü önünde yapılacak batçık projesiyle gerçekleşeceğini diğerinin ise Atmeydanı Mahallesinden Pazaryolu caddesi üzerinden eski Orta Caminin olduğu alan olduğunu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın batçık projesi ile ilgili olarak adımların atılması ve Pazaryolu Caddesindeki çalışmaların hızlandırılması konusunda talimat verdiğini kaydetti.

Alim, sağlık alanında çok büyük bir ihtiyaç olan Diş Hekimliği Fakültesi'nin de açıldığını hatırlatarak, "Ulaşımda ve sağlıkta Cumhurbaşkanımızın önderliğinde şehrimize önemli yatırımlar kazandırdık. Şimdi Sayın Cumhurbaşkanımızın da çok büyük bir titizlikle takip ettiği Rize-Artvin Havalimanının kısa sürede tamamlanması için çalışıyoruz. Şehir Hastanesi çalışmalarımız devam ediyor. Bu şehir her şeyi hak ediyor. Biz de bize verilen görevi layığı ile yerine getirip bu millete hizmet için var gücümüzle çalışıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Alim, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Rize ziyaretinde teşkilatlarla birlikte çok güzel programlar gerçekleştirdiklerini ve teşkilatın her bir kademesindeki mensuplarına teşekkürlerini sunduğunu ifade ederek, ziyaretin gayet verimli olduğunu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da keyifli ve moralinin en yüksek seviyelerde bulunduğunu kaydetti.
ETİKET :  

Tümü