AK Parti’de seçim sonuçlarına ilk tepki Başkan Serdar’dan

Kendirli Belediye Başkanı Alaattin Serdar Kendirli’de alınan seçim sonuçlarına tepki göstererek “Uzun yıllardır iki elin parmak sayısını geçmeyen bir zihniyete bu kadar oy verilmesi bizleri derinden üzmüştür” dedi.

14:48:00 | 2023-05-16
14 Mayıs’ta yapılan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimi sonrası Kendirli’de ortaya çıkan tabloya Belediye Başkanı Alaattin Serdar tepki gösterdi. Kendirli’de Cumhurbaşkanlığı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan 1.583 oy oranı ile %84, Millet ittifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu 261 oy ile %13,8 ve Sinan Oğan 40 oy %2.2 oy oranına ulaştı. Milletvekilliği seçimlerinde ise Ak Parti 1178 oy ile %62.6, Yeniden Refah Partisi 299 oy ile %15,9, 3. sırada CHP 241 oy ile %12.8, 4. sırada ise MHP 136 oy ile %7.2 oranında oy aldı.
Ortaya çıkan bu tabloya tepki gösteren Başkan Serdar “Malumunuz olduğu üzere Kendirli Beldemiz bizleri biz yapan değer ve ilkeleriyle ülkemizce bilinen müstesna bir yere sahiptir. Bugüne kadar değerlerine söz ettirmeyen gerek İslami gerekse değerlerine saldıran zihniyetlere hiçbir zaman pirim vermemesi ile ülkemizde hassasiyetleri olan tüm kesimlerce takdir edilmiştir 14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçiminde uzun yıllardır iki elin parmak sayısını geçmeyen bir zihniyete bu kadar oy verilmesi beldemizi yakinen bilen insanların bizleri arayarak üzüntülerini bildirmesi ziyadesiyle bizleri de derinden üzmüştür. Ümidimiz odur ki duyarlılığı ile övündüğümüz bu güzide belde insanımız ikinci tur seçimlerinde hiç yakıştıramadığımız bu seçmen tavrını değiştirerek kendine yakışanı yapmasını ümit ediyorum” dedi.
ETİKET :  

Tümü