Her yıl binlerce kişi tuzağa düşüyor! Tatiliniz çileye dönmesin..!!

'Sahte otel’ satan dolandırıcılar işbaşında. Tatiliniz zehir olmasın, önleminizi baştan alın. İşte hem dolandırılmamak hem de güvenli tatil yapabilmek için bilmeniz gereken her şey...

03:55:25 | 2021-06-22
Yaz geldi. Koronavirüse karşı aşılamada hızlı hareket edilmesi, kısıtlama tedbirlerinin hafifletilmesi, yaklaşan Kurban Bayramı gibi nedenlerle tatil planlarında artış yaşanıyor. Özellikle mayıstaki 17 günlük tam kapanmanın ardından yerli turist rezervasyonlarının arttığını belirten turizmciler, bu yıl turizm aktivitesine katılan yerli turist sayısının 10 milyonu bulacağını söylüyor.

Sezon hareketlenirken, bu dönemi fırsata çevirmek isteyen sahtekarlar da devrede. Özellikle ‘sahte otel’ satan dolandırıcılar işbaşında. Ticaret Bakanlığı, tatil planlarında görülen artışla birlikte tüketicileri, sahte otel tanıtımlarına ve kopya otel sitelerine karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı. Başta sosyal medya, kısa mesaj veya e-posta gibi mecralardan ulaşan konaklama tekliflerine ilk etapta şüpheyle yaklaşılması, bu tekliflerdeki kurumsal logo, işaret ve telefon numaralarının doğruluğunun sorgulanması, mağduriyet yaşanmaması açısından önem taşıyor.
ETİKET :  

Tümü